ELEKTROSTATİK TOZ BOYA

Elektrostatik Toz Boyama, Dünyada oluşan çevre bilincine paralel olarak geliştirilen, metallerin ve toz boya materyalinin bir manyetik ortam içerisinde farklı elektrikle yüklenmeleri, bunun sonucunda toz materyalin mıknatıs etkisiyle metal yüzeyi kaplaması esasına dayanan bir boyama yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Toz boya kaplanan metal yüzey 180-200 derece yüksek ısı ile fırınlanarak boyanın kürlenmesi sağlanmakta ve böylece metalin bir parçası haline gelen boyalı bir yüzey elde edilmektedir.

 

Tabancadan geçerken elektrostatik yüklenen toz boya partikülleri kabin içinde boyanacak malzemeye yapışır ve kaplama işlemi gerçekleşmiş olur. Toz boyanın malzeme yüzeyine tam olarak yapışabilmesi için malzemenin de çok iyi bir şekilde topraklanması gerekir. Malzeme toz boya ile kaplandıktan sonra pişirme fırınına girer. 200ºC olan fırın ısısı toz boyanın erimesini ve malzeme üzerine yapışmasını sağlar. Sonuçta çok dayanıklı, ekonomik, çevre dostu, geniş renk yelpazeli ve parlak bir yüzey kaplaması elde edilir.

 

Elektrostatik toz boya kaplama tekniği ile elektronik eşya, madeni eşya, reklam panosu, levhalar, ısıtma sektörü, beyaz eşya, otomotiv sektörü gibi her türlü metal yüzeyde uygulama olanağımız mevcuttur.

 

Toz boyalar maksimum aşınma direnci ve sertlik gerektiren uygulamalar için üstün performans sunan çevre dostu bir üründür. Otomobil, beyaz eşya, alet kutuları, motosiklet çerçeveleri, ağır ekipman malzemeleri, bilgisayar kasası, ofis mobilyaları, otomobil parçaları ve barbekü gibi ürünleri benzersiz özellikleri ve ucuz maliyet güvencesiyle kaplamada öncelikli olarak kullanılırlar. Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir.

 

Diriliş Lazer olarak, metallerin kesilmesi, şekillendirilmesi ve elektrostatik toz boya uygulaması ile ilgili uygulamalarda, en son teknolojiyi uygulayan deneyimli kadrolarıyla siz müşterilerimize kalite ve iş devamlılığı ile hizmet vermeyi amaçlar. Basit veya zor, az veya çok demeden sizlerden gelecek isteklere göre uygun çözümü kısa sürede ve ekonomik anlamda yapmaktadır.

Whatsapp Siparis Hattı